USEAS 2019 Davetli Konuşmacılar

 

Prof. Dr. Mehmet Ali AKINCI, Rouen Normandy University, France

Prof. Dr. Mehmet Ali AKINCI, Rouen Üniversitesi Dilbilim Bölümünde profesör olarak görev yapmaktadır. Prof. AKINCI, orta ve lise eğitimini Fransa’nın Grenoble şehrinde tamamlamış, dilbilim alanında  lisans ve yüksek lisansı Grenoble Üniversitesi’nde bitirmiştir. Prof. AKINCI, 1999 yılında Lyon 2 Üniversitesi’nde “Fransa’daki 5-10 yaş arası Türkçe-Fransızca konuşan iki dilli çocuklarda anlatım becerilerinin gelişimi” konulu doktora tezini savunmuştur. 1999-2000 öğretim yılında Hollanda Tilburg Üniversitesinde post doktora yapmış Fransa’ya döndüğünde Ekim 2000’de Araştırma Görevlisi olarak Fransa Ulusal Bilimsel Araştırmalar Merkezinde (CNRS) işe başlamıştır. Psiko ve sosyodilbilimsel açıdan göç ortamlarında ve özellikle de Fransa ve Avrupa’da doğup büyüyen göçmen Türk aile kökenli iki dilli çocuklarda dil edinimi / gelişimi ve dil temasları alanlarında birçok araştırma yapmıştır. 2010-2013 yılları arasında, Prof. Dr. Christoph Schroeder (Potsdam Üniversitesi, Almanya) ile birlikte, Fransa Ulusal Araştırma Ajansı (ANR) ve Alman Araştırma Topluluğu (DFG) tarafından desteklenen “Fransa ve Almanya’daki Türk toplumunda çocuklarda ve ergenlerde 1., 2. ve 3. dillerde sözlü ve yazılı becerilerinin gelişimi” adlı projeyi yürütmüştür. 2012 yılında Fransa Rouen Normandiya Üniversitesi Dilbilim bölümüne atanan Prof. Dr. Mehmet Ali  AKINCI, çocuklarda dil edinimi ve dil gelişimi, iki dillilik gibi dersler vermektedir.

Ayrıntılı CV için : http://dylis.univ-rouen.fr/content/membres-permanents

 

Prof. Dr. Thomas R. GİLLPATRİCK, Portland State University, USA

Prof. Dr. Thomas R. GİLLPATRİCK, Portland Devlet Üniversitesi, Pazarlama ve İşletme Bölümünde profesör olarak görev yapmaktadır. Oregan Üniversitesi’nden Doktora derecesi alan Prof. Dr. Thomas R. GİLLPATRİCK  Pazarlama ve İşletme Yöneticiliği alanında çalışmaktadır. 2000-2016 yılları arasında Perakende Liderliği Merkezinde yöneticilik görevini yerine getirmiştir. Ulusal ve uluslar arası sürdürülebilir gıda endüstrisi ve çeşitliliği üzerine bir çok araştırma projesinde yer alan Prof. Dr. GİLLPATRİCK  son yıllarda Perakende dağıtımı, müşteri davranışları, Pazarlama yenilik ve stratejileri üzerinde çalışmaktadır. Bir çok organizasyonda danışman olarak görev alan Prof. Dr. GİLLPATRİCK 2017 yılında ziyaretçi  öğretim üyesi olarak Almanya Nürtingen-Geislingen Universitesi ve Vietnam Uluslar arası Doğu Üniversitesinde görev yapmıştır.2008-2015 yılları arasında çok sayıda onur ödülü almıştır. Pazarlama ve İşletme Yöneticiliği, kültürler arası pazarlama karşılaştırması gibi değişik dersler vermektedir. Alanında uluslararası düzeyde çok sayıda araştırma ve makalesi vardır.


Assoc. Prof. Dr. Carol GRİFFİTHS, University of Leeds,UK

2003 yılında Yeni Zelanda Auckland Üniversitesi’nden Doktora derecesi alan Doç. Dr. Carol GRİFFİTHS dilbilimi alanında çalışmaktadır. Carol GRİFFİTHS, 1996 – 2000 yılları arasında Auckland Uluslar arası Dil Akademisinde (ILA) yönetici,  2001-2003 yıllarında ise Proje Yöneticisi olarak çalışmıştır. 2003-2006 yıllarında Yeni Zelanda Aucland Çalışmalar Enstitüsünde, 2007-2008 yıllarında Çin’de Min Zu Da Xue, Ulusal Merkezi Üniversitesi’nde, 2008-2010 yılları arasında Kore’de Kim Il Sung Üniversitesinde, 2010-2012 yıllarında Yeditepe Üniversitesinde Öğretmen Eğitmeni olarak çalışmıştır. 2006-2007 yıllarında Çin Ti Yu Da Xue, Pekin Spor Üniversitesinde akademik yazım konusunda uluslar arası danışman olarak görev almıştır. IELTS Sınav uygulayıcısı olarak da görevi olan Doç. Dr. Carol GRİFFİTHS, 2002-2009 yılları arasında kısa dönemli olarak Endonezya ve Japonya’da İngilizce öğretmeni olarak bulunmuştur. 2017 yılında ise İstanbul’da MEF Üniversitesinde doçent unvanı almıştır. Uygulamalı dilbilim, İngiliz ve Amerikan Edebiyatı, Toplum dilbilim, Metodoloji, Özel Amaçlı İngilizce, İkinci dil edinimi, Materyal geliştirme, Genel ve Akademik Amaçlı İngilizce gibi çeşitli dersler vermektedir. Dil öğretimi ve öğrenimi üzerine birçok kitabı bulunmaktadır. Alanında uluslararası düzeyde çok sayıda araştırma ve makalesi vardır.

 

Doç. Dr. Tanju DEVECİ, Khalifa University  of Science and Technology, UAE

Doç. Dr. Tanju Deveci lisans öğrenimini 1994 yılında Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi, Halk Eğitimi Bölümü’nde tamamladı. Aynı bölümde yüksek lisans öğrenimi gördü. 2003 yılında, Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde İngiliz Dili Eğitimi bölümünde ikinci bir yüksek lisans derecesi aldı. Cambridge Üniversitesi’nden Yetişkinlere İngiliz Dili Öğretimi Diploması aldı. 2011 yılında Ankara Üniversitesi Yaşam Boyu Öğrenme ve Yetişkin Eğitimi Anabilim Dalı, Yetişkin Eğitimi Programı’ndan doktora derecesi aldı. 2018 yılında doçent ünvanı aldı.1999-2003 yılları arasında Bilkent Üniversitesi, 2003-2012 yılları arasında Sabancı Üniversitesi’nde İngilizce öğretmeni olarak görev yaptı.2012 yılından bu yana Birleşik Arap Emirlikleri  Khalifa Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

 

Assoc. Prof. Dr. Xhemile ABDİU, Tiran University, Albania

Özgeçmiş hazırlanıyor.

 

Dr. Feride HATİPOĞLU, U-Penn University, USA

Pennsylvania Üniversitesinde NELC Yabancı Diller Bölümü Türkçe Programı Koordinatörü ve Türkçe Öğretmeni olarak görev yapmaktadır. Doktora eğitimini 2007 yılında Marmara Üniversitesinde tamamlamıştır. Dr. Feride HATİPOĞLU, PLC Yabancı Dil Öğretiminde Öğretim Teknolojileri ve Çevrimiçi Öğretim, ACTFL Yazma Becerisi Yeterlilik Sınavı Hazırlama,  ACTFL Sözlü Mülakat Yeterlilik Sınavı Hazırlama ve ACTFL Üst düzey Türkçe Hazırlama Sertifikalarına sahiptir. 2000-2002 Rye Brook, NY, Chappaqua, NY, Greenwich, CT Diller Değişim Merkezinde görev yapmıştır. 2004-2005 yıllarında Princeton Üniversitesi Inlingua olarak,  2011 yılından beri uluslar arası dil sınavı yazılı ve sözlü sınav uzmanı, 2012- 2014 yılları arasında Amerika Uluslar arası Eğitim Konseyi üyesi ve 2012 yılından beri Amerikan Türk Dilleri Öğretmenler Derneği üyesi olarak görev yapmıştır. Ayrıca Orta Doğu Çalışmaları Derneği, AATT Türk Dili Öğretim Programı Çerçevesi Komite Üyesi, Capstone Proje Komite Üyesi ve Danışmanı, Amerika Uluslar arası Eğitim Konseyi Üyesi, Amerika Yabancı Diller Öğretimi Konseyi Üyesi gibi çeşitli üyelikleri de vardır. Uzun yıllardan beri aynı üniversitede Temel, Orta ve İleri Düzey Türkçe Kültürü ve Medya, Osmanlıca dersleri veren Dr. Feride HATİPOĞLU  yurt içi ve dışında birçok konferansa katılmış, bir çok projede görev almıştır.

Assist. Prof. Dr. Nurcan KÖSE,   American  University of the  Middle East (AUM), Kuwait

Özgeçmiş hazırlanıyor.

 

Dr.Todd Alan PRİCE, Director of Policy Studies, National College of Education (NCE),
University National-Louis,USA

Özgeçmiş hazırlanıyor.